Jak svět k Rolexkám přišel I.díl – malý Hans

Jak svět k Rolexkám přišel I.díl – malý Hans

Publikován dne 18. Úno, 2010 od veronika v Hodinky dle značky Počet shlédnutí: 3,679 shlédnutí

Rolex je značka, kterou má většina z nás zarytou v mysli, aniž bychom se s ní třeba kdykoliv setkali. Ale víte skutečně, co se skrývá v pozadí této značky, jaká je její historie a kde se vlastně vzala?

5724_8430Muž, jenž ji má na svědomí se jmenuje Hans Wilsdorf. Má na svědomí tuto hodinářskou legenu, proto jistě stojí za to povědět si o jeho cestě životem, neboť Rolex, to je švýcarská legendární značka hodinek.

Po přečtení této osobní historie už budou hodinky Rolex vypadat navždy trochu jinak. Bude z nich více vyzařovat tento příběh velké osobnosti.

Hans Wilsdorf spatřil světlo světa v roce 1881 a to ve městečku Bavaria, které se nachází v Německu. Narodil se do rodiny úspěšného obchodníka se železem. Již v brzkém věku, okolo 12ti let se stal nešťastnou shodou okolností sirotkem a péče o něj byla svěřena jeho tetičce s strýci.

Následně se dostal na internátní školu v Corburgu, která byla umístěna 40 kilometrů od domova. Malý Hans velice trpěl a tato škola pro něj rozhodně nebyla spasením. Jeho velkou snahu zbavit se depresivních nálad provázel až posedlý zájem o školní aktivity a konkrétně se našel v anglickém jazyce. Brzy na to výborně ovládal psanou i mluvenou angličtinu, což mu bylo v následném životě jedině ku prospěchu.

Přišel den, kdy se Hans všemu vzepřel a opustil internátní školu. Odjel do Ženevy, kde začal pracovat pro obchodníka s perlami. Velmi rychle se naučil obchodovat a také, již jako velmi mladý pochopil, že firma nemusí dokonce ani nic vyrábět a její zisk může být vysoký. Velmi mlád se přiblížil k obchodování a k jeho skutečným principům, což dokázal následně velmi šikovně zúročit.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz