Vymoženost Vodotěsnost

Vymoženost Vodotěsnost

Publikován dne 12. Led, 2010 od veronika v Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 2,030 shlédnutí

Vodotěsné hodinky se omílají stále dokola. Mnoho lidí při koupi hodinek na cifry uvedené v této kolonce dá, ale je to skutečně třeba?

ad-1041_bigPravdou je, že pakliže jsou hodinky odolné vůči vodě, budou pravděpodobně stejně tak odolné proti prachu, což je další plus pro vodotěsné hodinky. Jednoduše řečeno, ty, s kterými se můžeme nořit do větší hloubky, jsou pravděpodobně více utěsněné, než jiné.

Wristwactch, Waterproof

Tímto se mohou honosit již hodinky, které jsou voděodolné do deseti metrů, přesto jsou některé náramkové hodinky popisovány a honoseny tím, že se s nimi můžeme potápět až do tří tisíc metrů. Stačí pouhé zamyšlení na to, aby člověku došlo, že to je pouhé matení myslí, neboť ruku na srdce, kdo z vás se kdy potopil hlouběji, než tři metry?

Proto, abyste si na břehu moře na tradiční české dovolené v Chorvatsku vytáhli mušli, skutečně nepotřebujete hodinky určené k ponoru do tří tisíc metrů.

Pokud nedáte na tradici a vaši dovolenou spíše specifikuje adrenalinový týden v zákoutích Thajska, kde vás domorodci učí, ponořit se pro ty největší poklady s výstrojí do padesáti metrů, ani v tomot „extrémnějším“ případě ponor až do 3000 metrů nevyužijete.

Nelze tvrdit, že hodinky, které mají deklarovanou vodotěsnost do tří set, pěti set, tisíce metrů, jsou podvod. Jistě se to lépe prodává, pravdou je, že i mnohé lidi, kteří to ani v nejmenším nevyužijí, neboť jsou zvyklí si hodinky sundávat i na mytí rukou a sprchování, dají přednost těmto hodinkám, neboť ty vysoké hodnoty prostě vypadají vábivě.

Pravda ale je, že to nikdo, kromě profesionálního potápěče pravděpodobně nevyužije. Ty ale zase nebudou už pravděpodobně s vývojem techniky pod vodou využívat klasické náramkové hodinky, jako spíš multifunkční měřidla a podobné.

Obrázky zdroj:

hodinky.cz

Tags: , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4.00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz