Podlehněte praktičnosti – náramkové hodinky

Podlehněte praktičnosti – náramkové hodinky

Publikován dne 03. Pro, 2009 od veronika v Dámské hodinky, Dětské hodinky, Hodinky dle značky, Pánské hodinky, Top Počet shlédnutí: 1,695 shlédnutí

espritV dnešním světě, až už chceme, či se bráníme sebevíc, nemáme na vybranou a tak musíme sledovat čas více, než kdykoliv předtím. Důležité obchodní schůzky, dopolední menu v kavárně, otevírací doba nákupního centra, lékaři, začátek školy, odjezd vlaku, páteční randem nebo jednoduše sraz s přáteli, či slib, že budeme v tolik a tolik doma. Nemáme na vybranou a stále s čím dál větší přesností musíme uvádět „kdy“. Dříve fungovaly jednotky jako při západu slunce, po setmění, až bude slunce ukazovat pravé poledne a podobně, dnes je to za pět minut tři, v půl osmé. Řídíme se na minuty přesně – i když ne každému se daří a má dar dochvilnosti. Co na tom. Nezbývá nám, než tento lehce popudivý fakt prostě nonšalantně přijmout.

A tak není divu, že nám v dnešní době trh nabízí množství hodinek, nad kterým můžeme pouze tiše žasnout a oddat se mu.

Mechanické hodinky spatřily světlo světa v 15. století a samozřejmě vznikly z praktických důvodů. S vyvíjející se společností vzrůstal tlak a tak se vyžadovala čím dál tím větší přesnost  – přesnější měření času.

Ve 20. století se k neutuchající praktičnosti přidal také pěkný vzhled a zajímavé designy a hodinky se staly přístupnými více méně pro všechny. Ne jen pro finančně „zabezpečenější“ vrstvu. Vznikla tedy éra nových luxusních módních doplňků / šperků – náramkových hodinek.

hk1010-515-d4441354_big

Tak tedy při vybírání hodinek máme náruč otevřenou od mnoha a mnoha společností, které si jsou výrobky více či méně podobné. Mnoho lidí, ačkoliv toužíme po kvalitě, dá na toho chtivého dráčka uvnitř sebe a oddá se té omluvitelné povrchnosti a sáhne po hodinkách, jež ho oslovili designově, než aby si vybíral pouze dle dispozic – strojku, čitelnosti, technického zpracování a podobně.

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz