Není vodotěsnost, jako VODOTĚSNOST

Není vodotěsnost, jako VODOTĚSNOST

Publikován dne 08. Pro, 2009 od veronika v Dámské hodinky, Dětské hodinky, Pánské hodinky, Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 1,892 shlédnutí

hodinky_ve_vode2Dříve byly voděodolné hodinky luxusem bohatých, dnes si je může dovolit snad téměř každý, kdo po nich touží. Ale při jejich koupi je nutno dávat pozor na onu „voděodolnost“. Neboť : Není všechno zlato, co se třpytí.

Hodinky, které jsou vybavené touto vlastností, tedy slibují nám odolnost vůči vodě, můžeme rozdělit do několika kategorií.

Je několik úrovní, podle nichž se tyto hodinky vyrábí.

Vlhokotěsné do 30 metrů. – Neočekávejte, že tyto hodinky můžete mít nasazené při sestupu do hlubin, nepůjdete-li níže, než je 30 metrů, ale jsou schopné fungovat i po kontaktu s vodou například během mytí rukou, či v dešti. Ale raději zapomeňte na jejich opakované noření do vody, neboť byste se s nimi mohli také rovnou rozloučit.

Voděodolné do 50 metrů. S těmito můžete plavat na povrchu hladiny, avšak bez potápění. Skoky do vody, by vaše hodinky mohly připravit o život, takže to raději neriskujte.

Voděodolnost do 100 metrů. – To jsou hodinky, s kterými můžete třeba vesele šnorchlovat. Skoky do vody, ponor do 10 metrů. Takže zde se konečně nějaká jakžtakž vodotěsnost prokazuje.

Voděodolnost do 200 metrů. – Ty se hodí již i pro rekreační potápění, řekněme do 50 metrů hloubky.

Vodotěsnost do 1000 M. – Tak to již je skutečná vodotěsnost. Jsou vyrobeny speciálně pro hloubkové potápění. Některé jsou vybaveny těsnícími kroužky s heliem, které se používá v dekompresních komorách. Nebo jsou napuštěny olejem.

Lámete si hlavu nad tím, co znamení velké M? V tomto případě neznamená zkratku měřící jednotky, ale jednoduše je to zkratka označení stupně voděodolnosti.

Obrázky zdroj:

Chronomag.cz

Tags: , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz