Měsíční hodinky

Měsíční hodinky

Publikován dne 14. Led, 2010 od veronika v Hodinky dle značky, Top Počet shlédnutí: 1,755 shlédnutí

Před nějakou dobou nastalo čtyřicáté výročí od vstupu člověka na Měsíc. Posádka Apolla 11 v čele s Neilem Armstrongem se tak nesmazatelně zapsala do dějin lidstva.

Tato skutečnost se ale neodrazila pouze v historii lidstva, ale také ve světě módy.

1250120_16723092Víte jak?

Značka hodinek Omega se pyšní mnoha nepřekonatelnými oceněními a úspěchy, ale jeden všechny tyto velkolepé úspěchy přeci jen převyšuje.

Díky Buzzu Aldrinovi, členovi posádky Apolla 11a současně druhému muži na Měsíci, se právě hodinky Omega staly prvními hodinkami na Měsíci.

Byl to konkrétně model Speedmaster, který dodnes patří k nejznámějším a nejoblíbenějším modelů od této významné švýcarské hodinářské společnosti.

Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11

Autoři hodinek Omega, které před čtyřiceti lety spatřili magickou krásu Měsíce na vlastní „ oči“, se rozhodli tuto velkolepou chvíli pořádně oslavit. A to opravdu stylově.

Na trh byl při této příležitosti v limitované edici uveden nový exkluzivní model Sppedmaster celým jménem:

Speedmaster Professional Moonwatch Apollo11: 40th Anniversary Limited Edition

Pakliže budeme mluvit o jejich stavbě, tak si ponechávají stejné sklíčko a strojek 1861, jako byly ty na zápěstí Aldrina. Povrch hodinek se také inspiruje svou famózní předlohou a tak je vyroben z nerezové oceli, avšak samozřejmostí jsou i nová vylepšení. Přeci jen je to již nějaký ten pátek.

Novinkou je třeba přidání vteřinového ukazatele a červenou barvou znázorněné časové údaje, které označují přesný čas, kdy Armstrongova noha splynula s povrchem Měsíce v jedno.

Hodinky Speedmaster Professional Moonwatch Apollo 11 jsou k dostání společně se speciální černou krabičkou, která obsahuje certifikát pravosti, stříbrnou medaili a manuál s informacemi o misi Apollo 11.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz