Jaký tvar móda hlásá?

Jaký tvar móda hlásá?

Publikován dne 25. Pro, 2009 od veronika v Dámské hodinky, Dětské hodinky, Pánské hodinky, Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 3,060 shlédnutí

Když už se rozhoupete ke koupi nových náramkových hodinek, najednou vyvstává mnoho netušených otázek, které jako by předtím vůbec neexistovaly. Nepropadejte panice pod tíhou nesnesitelného množství otazníků a promýšlejte jednu nejasnost po druhé.

01034lBudete-li tomu věnovat skutečnou pozornost, jistě dojdete výborného výsledku. Sami si poradíte nejlépe.

Ale teď také trochu těch konvenčních pravidel:

Tvar

Co jaký tvar vyjadřuje, k čemu se jaký tvar hodí?

Kulatý

Je nejběžnější tvar, kterým skutečně nic nezkazíte a je vhodný ke každé příležitosti a hodí se ke každému stylu. Jde o tvar velice praktický, proto s ciferníkem oválného tvaru zahlédnete hodinky jako vysoce luxusní a elegantní, tak dětské, či sportovní. Není třeba mít strach, že se vám za hrany bude zasekávat svetr, či při sportu budete zbytečně narážet hodinkami o předměty, jež se vám objeví v cestě.

guess-hodinky-fotoOválný

Je spíše tvarem extravagantním. Není zdaleka tak běžný, jako hodinky s kulatým tvarem, ale setkáváme se s nimi také velmi často. Oválný tvar naznačuje jistou míru elegance, tudíž se obvykle nenachází na „obyčejných“ hodinkách, ale spíše na těch, jež mají skutečně strhávat obdiv. Oválný tvar působí svou odzbrojující tradičností s malou dávkou změny, extravagance, ale jen v takové míře, v které je to snesitelné i ve vysoké společnosti. Proto se nebojte volit oválný tvar, který vám dodá jistou dávku šarmu. Obvykle se tímto tvarem zdobí zejména ženy, na kterých vypadá přirozeněji pro svou jemnost.

Někdy se může objevit také na sportovních hodinkách pro svou dynamičnost.

0111Čtvercový, obdélníkový

Je tvarem také spíše extravagantním a netradičním a dalo by se říci, že není tak obvyklý, jako víše zmíněné, ale ne z důvodu, že by nebyly modely tohoto tvaru, jako spíš, že skutečně není až tak často k vidění na zápěstích. Je to spíše záležitost posledních let. Tento tvar spíše vynikne na mužné ruce, kde nebude působit humpolácky. Takovýto dojem by mohl vyvolat na hubené ženské ruce.

Ostatní tvary

Nebývají běžné, může jít například o hodinky ve tvaru kytičky, či srdíčka, pro malé slečny.

Obrázky zdroj:

iconiq.cz

guessonline.cz

freeport.cz

Tags: , , , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz