Jak svět k Rolexkám přišel IV. – Hans Wilsdorf Foundation

Jak svět k Rolexkám přišel IV. – Hans Wilsdorf Foundation

Publikován dne 21. Úno, 2010 od veronika v Hodinky dle značky, Top Počet shlédnutí: 4,390 shlédnutí

Jeho posláním bylo udělat svět lepším tím, co uměl nejlépe. A tak také učinil. Přesnost, krása a osobitost hodinek Rolex obohatila svět pravděpodobně více, než můžeme docenit.

66634_3216

Přál si, aby jeho hodinky byly synonymem pro dosažení úspěchu, čehož i naprosto konkrétně, díky oné ženě, jež překonala sílu a energii kanálu La Manche, dosáhl.

Jejich cena byla v té době postavena tak, že si je nemohl dovolit průměrně vydělávající občan tehdejšího světa. Ale i to mělo své opodstatnění, jako jakýkoliv jeho jiný krok. Cena byla vyšší z toho důvodu, že si myslel, že každý člověk má dát světu, společnosti ze sebe maximum. Pracovat více než doposud. Obětovat své schopnosti kolektivu. Chtěl lidi přimět, aby se natáhli k vyšším příčkám a nepohupovali se spokojeně na těch, jež byly bez námahy na dosah.

Hodinky Rolex jsou, přesně dle přání, znamením úspěchu v životě jejich vlastníka.

Do své smrti vlastnil celou firmu Hans Wilsdorf sám. Od roku 1960, kdy tento úspěšný a obdivuhodný muž zemřel, vede tuto společnost Hans Wilsdorf Foundation, což je charitativní organizace. Proslýchá se, že její zisky tiše bez okolků plynou do dětských domovů (vždyť on sám věděl, jaké je to, vyrůstat jako sirotek) a na vývoj nových technologií.

K tomuto příběhu není co dodat. Jen, buďte na své Rolexky hrdí. Je to znak luxusu, ale vy nyní již víte, že je to také historie jednoho velmi silného muže, kterého jeho dobré úmysly a statečná mysl vynesly vysoko. Až na vaše zápěstí.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Jedna odpověď k “Jak svět k Rolexkám přišel IV. – Hans Wilsdorf Foundation”

  1. Koyie

    14. Dub, 2011

    Wow! Great tihinnkg! JK

Zanech vzkaz