Jak svět k Rolexkám přišel II.- Rolexky na světě

Jak svět k Rolexkám přišel II.- Rolexky na světě

Publikován dne 19. Úno, 2010 od veronika v Hodinky dle značky, Top Počet shlédnutí: 4,504 shlédnutí

352889_1364Následně svou činnost přesunul k rostoucí společnosti Cuno-Korten. Najali jej právě pro jeho výborný anglický jazyk, neboť v této době byla komunikace s Velkou Británií a Amerikou klíčová.

V tomto období již téměř dospělý Hans objevil svou slabost pro hodinářské strojky a všechno s nimi spojené. Což by se dalo považovat za osud, který svými promyšlenými kroky navedl Hanse Wilsdorfa, aby světu ukázal přelomové hodinky, které žijí dodnes, ještě dlouho po jeho smrti. A jistě budou žít ještě dál a dál.

Později s mužem jménem Alfred Davison, jenž se ukázal, jako vhodný obchodní partner, založil hodinářskou manufakturu, která existovala a působila pod jménem Wilsdorf and Davis. Tehdy v éře kapesních hodinek přesvědčil Hans Wilsdorf nezávislého hodináře, aby pro něj vyráběl dostatečně malý strojek na to, aby byl vhodný pro nošení na zápěstí.

V tomto momentě se začala projevovat jeho vizionářská schopnost, která se stále rozrůstala. Jeho náramkové hodinky se okamžitě po uvedení na trh staly velice populárními a šly na odbyt.

Wilsdorf a Davis poprvé zaregistrovali obchodní název Rolex až v roce 1908. Tento název, ačkoliv existuje mnoho pověstí, nic „významného“ neznamená. Jeho vznik byl údajně inspirován myšlenkou George Eastmana, který s evr oce 1884 rozhodl pojmenovat svůj fotoaparát Kodak. (To jste jistě již také někdy zaslechli.) George Eastman je známý pro svá „pravidla“ týkající se obchodního názvu, jež říkají, že ono obchodní jméno musí být krátké, rázné, nezaměnitelné do míry, že by to zničilo jeho identitu a pro klid právníků by také nemělo mít žádný význam.

Tedy: Značka Rolex se zrodila! Ukázala světu své inovace a kvality a svět ji s otevřenou náručí přijal a spíše než akceptoval, se poddal těmto novinkám ve světě hodinek.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz