Hodinky na levé ruce?

Hodinky na levé ruce?

Publikován dne 12. Pro, 2009 od veronika v Dámské hodinky, Dětské hodinky, Pánské hodinky, Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 2,581 shlédnutí

vodotesne-sportovni-naramkove-hodinky-3359169Tentokrát se zamyslíme nad triviální, a také asi podceňovanou otázku. Proč se hodinky nosí na levé ruce?

Jistě to není s železnou pravidelností, mnoho z nás je nosí na pravé ruce, čistě přirozeně, ale dalo by se říci, že je to nepsané pravidlo, stejně jako jedná-li se o snubní a zásnubní prstýnky.

Nedopátrala jsem se zdroje, který by jasně udával, že se hodinky původně nosí na levé ruce, protože.. Něco takového možná historicky není ani vysvětlené, ale můžeme nad tím dlouze přemýšlet.

Jako jedno z vysvětlení by mohl sloužit fakt, že z čistě praktických důvodů byly umístěny na levou ruku, neboť korunka pro natahování byla umísťována vpravo – na pozici 3. Dříve, když ještě hodinky potřebovaly, ať už pravidelně, či čas od času natahovat, to bylo pohodlné a pochopitelné.

post-236-1235460573Co si ale protiřečí je fakt, že ne vždy tato natahovací korunka byla na pozici 3, tedy vpravo. Podle přání výrobce, návrháře mohla být umístěna stejně tak například na pozici 9, vlevo. Ostatně kapesní hodinky ji měly nahoře, na pozici 12.

Doba, kdy se striktně přešlo na levoruké nošení hodinek jde zřejmě ruku v ruce s druhou světovou válkou, kdy armáda nakoupila jednotkám hodinky, kde všechny měly natahování na pozici tři. Což by se dělalo na pravé ruce velmi těžko.

Možná pro mnohé z vás je nošení na levé ruce praktičtější, to bych přisoudila tomu, že většina populace jsou praváci a tak je příjemné mít hodinky na ruce, kterou méně používáme a na které můžeme zkontrolovat čas, aniž bychom přestali vykonávat činnost pravou rukou.

Obrázky zdroj:

chronomag.cz

i-bazar.cz

Tags: , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5.00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Jedna odpověď k “Hodinky na levé ruce?”

 1. boxfitness

  29. Čer, 2017

  IraDunnfz Inter Milan JamaalRed
  VanitawbB Manchester United DamienEli
  MitchTfnb Colombia JenniClif
  BennettCh Inter Milan VickieOCo
  KathiezfR Olympique De Marseille BZNLorna
  DwainRade Schweiz WinonaMor
  EarlenePu Valencia LarueMack
  NelsonMcC Bayern Munchen EveBorreg
  FinleyPra West Ham United CruzMille
  PennyMack Portugal MohammedF
  ClaricePl Italien PrinceNat
  BerryMedr Manchester City NatishaHa
  SophiaDet USA Alexandri
  CesarhzQ Tyskland VVZLouie
  AlexYlrpe Belgien LeanneKep

Zanech vzkaz