Festina – švýcarská klasika

Festina – švýcarská klasika

Publikován dne 01. Pro, 2009 od veronika v Dámské hodinky, Hodinky dle značky, Pánské hodinky, Top Počet shlédnutí: 2,157 shlédnutí

16276_2-xPůvodem je značka Festina ze Švýcarska, kde jak všichni moc dobře víme, našla kolébku nejedna značka hodinek, jež si zaslouží náš upřímný obdiv.Tato značka boduje velice dobře, kromě Švýcarska, také ve Francii, ve Španělsku a také u nás a našich slovenských sousedů je rok od roku oblíbenější.

Jedna z příčin by mohla být precizní lidská domýšlivost, jež, jak jsem již zmínila, nezapomíná a tak si při informaci – hodinky ze Švýcarska – vybavíme pověstnou kvalitu švýcarských náramkových hodinek. Nějaké domněnky a pověsti by ale nestačily, či možná stačily, ale rozhodně jen nějaký nepatrný časový úsek. Tak je tedy zřejmé, že toto všechno musí být podloženo skutečnými fakty, jež nejsou ani za mák přibarvené, neboť historie by vše ukázala.

Historie značky Festina je bohatá. Čítá více než sto let. První hodinky této značky vznikly v roce 1902 v malé švýcarské manufaktuře a zde byl také poprvé v historii „slavnostně“ vyryt drobným zlatým písmem název Festina na číselník oněch pověstných náramkových hodinek.

Drobnou zajímavostí k historii je, že název Festina pravděpodobně vznikl za inspirace jednoho latinského motta „Festina lente“, což v překladu znamená „Spěchej pomalu“.

Následně, tedy v méně vzdálené historii, se Festina vyvinula ve značku, jejíž název byl nadmíru zvučný a to nejen díky chytrému střídání souhlásek a samohlásek, ale to pro neutuchající výbornou pověst.

16264_5-xVýrobci náramkových hodinek Festina vsadili na správného koně. Tento kůň běžel za kvalitu snoubící se se skvělým designem a jednoduchou krásou.

Hodinky:

Nechoďme ale stále kolem horké kaše pojďme se konečně chvilku věnovat těm naším krasavcům.

Hodinky Festina bychom mohli rozdělit, řekněme, do čtyř základních kategorií

Trend

Sport

Klasik

Gold

Každá tato kategorie se chlubí jistými přednosti a hrdě si nese i logicky následující nedostatky, které ale rozhodně nebudete vnímat, jako nedostatky, zvolíte-li chytře a správě uvážíte z jaké kategorie vyberete ten skvost, aby vám výborně sednul.

Obrázky zdroj:

hodinky.cz

tictactime.com

Tags: , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Jedna odpověď k “Festina – švýcarská klasika”

 1. top10stoday

  29. Čer, 2017

  JaysonWil Olympique Lyonnais ReinacrT
  DarrylRlh Tottenham Hotspurs LynCabanf
  CornellJe Tyskland SyreetaSo
  NDSArnett Roma WhitneySi
  DonnyMoye Nederlanderna ChauTrejo
  SolFriend Leicester City LatashaLa
  TonyNicke Leicester City MickeySol
  AdellAtch Chile JacobEast
  StuartHig Turkiet Meredithg
  Valorieyj Olympique De Marseille LeonorMad
  PreciousS Osterrike RPSEdwina
  NoemiDick Atletico Madrid Alexandri
  DonnieDic Ukraina ReganYix
  GertrudeK Chile Tosharrcv
  ChelseySa USA PCSBelen

Zanech vzkaz