Festina 20tého století

Festina 20tého století

Publikován dne 11. Led, 2010 od veronika v Dámské hodinky, Hodinky dle značky, Pánské hodinky, Top Počet shlédnutí: 1,930 shlédnutí

Ve dvacátém století se Festinu relativně svižně vyvinula ve značku, která se stala synonymem řemeslné kvality a maximální preciznosti, která lze dosáhnout.16295_2-d

Sedmdesát let byla Festina velmi významnou firmou zaměřující se na výrobu hodinek, pro vybraný okruh milovníků mechanických hodinek.

Avšak v osmdesátých letech minulého století nastal zlom. Ani všemohoucí Festina neodolala novým trendům, které v oblasti výroby hodinek každý den kumulovaly. A vstoupila do nové éry s quartzovými hodinkami.

Tomuto inovačnímu růstu vděčí Festina španělskému obchodníkovi Miguelovi Rodriguezovi, který v roce 1985 převzal značku Festina od rodiny, jež ji založila. V té době již vlastnil hodinkářskou značku Lotus.

Toho samého roku přišla tato společnost na trh s novinkou. A to s převratným vynálezem, ukazatelem fází měsíce. Díky tomuto úspěchu se v devadesátých letech podařilo Festině proplout do podvědomí lidí po celém světě.

Současnost:

Společnost sídlí ve Španělsku a její název se změnil na Festina-Lotus. Přes její domov v končinách Španělska, jsou stále výrobky montovány ve Švýcarsku, což zaručuje tu nejvyšší kvalitu.

16335-1-dTato firma kromě firmy Lotus a Festina ještě disponuje značkami Candino, Jaguar a Calypso, které si stejně tak drží místo v popředí v celosvětové konkurenci.

Dnes jsou hodinky Festina pokládány za top v šedesáti pěti zemích světa, kde si našli své obdivovatele, které jim odevzdali veškerou důvěru v precizně odvedenou práci na poli hodinek

Tour de France?

Festina není pozadu ani se sponzoringem. Stala se oficiální časomírou při závodech Tour de Suisse, Tour de Romandie a především Tour de France.

V České republice dále Festina podporuje také cyklisty, tenisty, hokejisty a v neposlední řadě i basketbalisty a golfisty.

Hodinky Festina můžeme rozdělit do čtyř hlavních kategorií:

Trend

Sport

Klasik

Gold

Obrázky zdroj:

hodinky.cz

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz