Danish Design – půvab z Holandska

Danish Design – půvab z Holandska

Publikován dne 28. Lis, 2009 od veronika v Hodinky dle značky, Pánské hodinky, Top Počet shlédnutí: 1,738 shlédnutí

803-iq13q803_middle2008Historie:

Od roku 1988 se prodávají hodinky Danish Design u S. Weslt Uurwarken B.V. v Amsterodamu. Tato společnost byla založena o více než 20 let dříve a to v roce 1965. Díky dlouholeté tradici této společnosti jsou nyní hodinky Danish Design proslulé v mnoha zemích Evropy a i dále.

Původ:

Název Danish design je poněkud zavádějící, co se týče původu. I když byste se samozřejmostí hádali, že se jedná o značku dánskou, není tomu 780-iv18q780_middletak a je to značka ryze holandská. Pravdou ovšem je, že některé designy skutečně přicházejí z nespoutané fantazie dánských návrhářů.

Materiál:

S předsevzetím zaměření se zejména na dlouhotrvající kvalitu přistoupili k výrobě z leštěného, či zlaceného titanu, či dokonce z wolframu.

779-iv17q779_middle

Mechanika:

Strojek, jež do hodinek dostává tu správnou dávku života je zejména švýcarské strojky Eta Rondu a dále také japonské strojky Citizen-Miyota.

Design:

Modely se často přiklánějí k potvrzenému faktu, že méně je někdy více. Řekněme, že se to vyplácí. Hodinky Danish Design zaujmou zejména střízlivým a jednoduchým designem, který se ovšem může rovnat i extrémně stylovým a trendovým vzhledům modelů jiných hodinek.

Při pohledu na tyto hodinky vás nebude rušit jásající design, ale periferně při pohledu na „čas“ uvidíte příjemnou, harmonickou mlhu, která senesnaží zaujmout živými všudypřítomnými barvami.

Slavní návrháři, z jejichž per vznikly půvabné designy hodinek Danish Design, jsou Per Haanbaek a Anna Gotha.

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz