Baterie, výměna a tomu podobné

Baterie, výměna a tomu podobné

Publikován dne 09. Led, 2010 od veronika v Dámské hodinky, Dětské hodinky, Pánské hodinky, Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 6,269 shlédnutí

701555_75208798Baterie

Je téměř k neuvěření, že ta malá baterka je vše, co napájí vaše náramkové hodinky.  Tahle miniaturní baterka by měla vydržet něco mezi dvěma a deseti lety. To, jakou má trvanlivost záleží na typu hodinek.

Baterie je do hodinek vložena už při jejich výrobě, aby byla snadno ověřitelná jejich funkčnost, správný chod a spolehlivost funkcí, proto výsledná výdrž baterky může být ještě nepatrně kratší.

Vybitá baterie

Jakmile dojde k tomu, že se vaše hodinky zastaví z důvodu vybití baterie, je důležité, abyste ji co nejdříve nahradili novou, plně nabytou, aby nedošlo k nesprávné funkci hodinek. V případě potřeby je asi nejlepší obrátit se na autorizovaného prodejce a požadovali baterii vhodnou pro tento typ hodinek.

Pakliže máte hodinky vodotěsné, je nutné, aby vám baterii vyměnil odborník, který zaručí, že i nadále zůstanou vodotěsnými.

Indikátor životnosti baterie

Když je baterie slabá, je možno to s předstihem zjistit v tom momentě, když se vteřinová ručička pohybuje ve dvouvteřinových intervalech, místo přirozeného jednovteřinového intervalu. Toto je znamením, že byste svou baterku měli nahradit novou.

! V momentě, kdy se vteřinová ručička pohybuje se zpožděním, tedy ve dvouvteřinových intervalech, je možnost, že přestane zvonit budík. Není to vada, je to obvyklý jev, který po výměně baterii vymizí.

Upozornění

Nedoporučuje se baterii z hodinek vyjímat. Pakliže je nutné baterii vyjmout, uložte ji mimo dosah dětí a zvířat. Popřípadě kohokoliv, kdo by ji mohl spolknout, či vdechnout.

Nikdy se nepokoušejte baterii zkratovat. Nezahřívejte ji, ani s ní jinak neexperimentujte. Neházejte ji do ohně. Baterie může vybuchnout, rozžhavit se či vzplát.

Nepokoušejte se baterii znovu nabíjet, není to možné a mohli byste způsobit únik obsahu baterie.

obrázek zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3.00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...


Další zajímavé články:

Jedna odpověď k “Baterie, výměna a tomu podobné”

 1. jozef

  26. Led, 2011

  Mam hodinky Tissot, baterka sa vybila a hodinari ich nevedia otvorit.

  Prosim poradte, kde by som mohol dat hodinky na vymenu baterie.

  Vdaka,

  Jozef
  Vrutky

Zanech vzkaz