Zlaté hodinky

Zlaté hodinky

Publikován dne 11. Úno, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 2,185 shlédnutí

Moje hodinky jsou celé ze zlata, když je mám připadám si hrozně bohatá, ty si vezmu jen, onen slavný den, až si sednem do kočáru ty a já..gold

Zlato

Není třeba dlouze vykládat, o jaký materiál tady jde. Je to všem vesměs jasné. Zlato je materiál, který skýtá spousty výhod. Přesto je třeba při výběru hodinek dbát na spoustu věcí. Zlaté hodinky automaticky neznamenají kvalitu.

Nejčastěji se využívá 18t karátového zlata, neboť čím je zlato ryzejší, tím je měkčí a tedy tím spíše hůře použitelné pro výrobu hodinek, kdy i hodinky z odolných materiálů podléhají mechanickému poškození.

Kvalitní hodinky jsou vyrobeny z takzvaného zhutněného zlata, což zapříčiní, že je o poznání tvrdší. Poté je jeho opracování dokonce náročnější, než opracování tolik využívané nerezové ocele.

Přesto je zlato náchylné na oděrky, jeho povrch vždy zůstane měkčí, než mnoho předmětů v okolí.

Při koupi zlatých hodinek se ptejte prodejce na gramáž zlata. Pakliže prodejce neví, jsou na místě jisté pochybnosti, neboť častokrát modely toto neuvádějí, což je pak jistá známka toho, že pravděpodobně se zlatem relativně šetřili a využili ho v míře jen na povrchový plášť.

U hodinek, od kterých očekáváte vysokou životnost, byste měli pozorovat také vložkování technologických otvorů. Což jsou otvory pro stěžejky, tlačítka a otvor pro natahovací hřídel.

Rozhodně se nenechte obalamutit výroky typu, že zlato má samomaznou schopnost a v návaznosti na to i větší odolnost proti opotřebení. To může říci buď jedinec naprosto neznalý, nebo někdo, kdo se pokouší vás uvrtat do nějaké hanebné marketingové propagandy. Respektive, někdo, kdo se vás snaží donutit jí podlehnout.

Vodotěsnost:

Jestliže mají být zlaté hodinky vodotěsné na více než 3atm, je třeba, aby bylo uzavírání dna provedeno prostřednictvím závitového dna nebo dna přichyceného minimálně šesti šroubky.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz