Výběr hodinek

Výběr hodinek

Publikován dne 18. Led, 2010 od veronika v Nezařazené, Top Počet shlédnutí: 1,940 shlédnutí

Při výběru nezapomeňte hledět na několik důležitých věcí. Jestliže se všechny nacházejí na hranici s geniálním provedením, přirozeně půjde o výborně vyřešené hodinky a tedy o ty, které jsou hodny vašeho opatrovnictví.446644_86449821

Je přirozené, že budete vybírat jedním okem podle vzhledu, dle toho, jak vás zaujmou, jak se vám budou líbit a to druhé propůjčíte tomu kvalitnímu zpracování. Pravděpodobně každý z nás stojí o ten nejvýhodnější poměr mezi cenou a kvalitou (Value for Money).

Při výběru hodinek tedy věnujte pozornost těmto jednotlivým částem:

Hodinková pouzdra vám již na první pohled, či po informaci o materiálu, prozradí, jak na tom asi výhledově budou za několik let. Kvalita je totiž prozrazena již výrobním materiálem. Mezi nejméně kvalitní pouzdra patří ta plastová, či pouzdra z různých slitin na bázi zinku, které jsou pod vysokým tlakem vstřikována do forem.

Další charakteristikou životnosti, celkové kvality hodinek je použité sklíčko. Jedná se o díl, která je obvykle nejnamáhavější, proto jeho kvalita definuje životnost hodinek.

Vodotěsnost je dalším důležitým aspektem, který každý z nás ocení pravděpodobně jinak. Důležitá je odolnost proti vniknutí vody. Hodinky nesou označení Water Resistant doplněné číselným údajem.

Strojky, o nichž pojednávají dva předchozí články Strojek I., Strojek II.

Přesnost značí, o jakou dobu se za jaký časový úsek hodinky zpozdí. Nejlépe si v tomto vedou strojky Quartz.

Náramky a řemínky jsou stejně tak důležité pro celkovou kvalitu, i když v tomto případě spíše pohodlnost, nositelnost, hodinek. Jejich kvalita může podstatně změnit hodnoty zakoupených hodinek.

obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Jedna odpověď k “Výběr hodinek”

  1. fotbollströjor

    17. Bře, 2017

    fotbollströjor \n I used to be able to find good information fotbollstrojor sverigen from your articles.|

Zanech vzkaz