Swiss made

Swiss made

Publikován dne 16. Pro, 2009 od veronika v Nezařazené, Top Počet shlédnutí: 1,735 shlédnutí

swissŠvýcarské hodinky jsou v dnešní době ikonou, i když již dávno neplatí, že každé švýcarské hodinky jsou králem v hodinářství.

Na švýcarské hodinky existují dva protichůdné názory. Jedni je ztotožňují s přesností, elegancí, precizností a jednoduše dokonalým zpracováním. Druzí jsou zastánci toho, že je to zbytečný luxus a projev snobismu.

Přestože se tyto názory tolik rozlišují, je jasné, že švýcarské hodinky mají své kouzlo, kterému podlehli i lidé z oboru, kteří by jistě nějakou mystifikaci prokoukli.

Historie švýcarských hodinek

Hodinářský průmysl ve Švýcarsku se může chlubit dlouholetou tradicí, kterou započali již v 18. století hodinářští mistři. Během několika staletí se tedy pochopitelně zažil fakt, že švýcarské hodinky jsou kvalitní, disponují precizní přesností a tento úsudek přetrvává dodnes. Ve švýcarských hodinářích tohoto vyvolává hlubokou hrdost a pokračují v bezchybném provádění svého řemesla i nadále.

72950_bigSwiss made

Jistě jste již někdy slyšeli o Swiss made, respektive zahlédli ho na ciferníku hodinek. Tímto označením se mohou honosit pouze ty kousky, které jsou minimálně z 50 procent vyrobeny ze švýcarských součástek a mimo to je ještě konečná montáž prováděna ve Švýcarsku.

Toto označení se rozhodně nebere na velkou váhu, neboť je zákoníkem přesně dané, kdy hodinky mohou být označeny tímto „logem“, dodržování je skutečně přísně kontrolováno úřady. Máte-li tedy hodinky Swiss made, můžete si být jisti jejich originalitou a skutečným švýcarským původem.

Uvažuje se, že v budoucnu toto označení obdrží dokonce jen ty hodinky, které budou splňovat hranici limitu (tedy součástek) na 60 procent.

Hodinky jako šperk

Není výjimkou tvrzení, že hodinky jsou jediným šperkem pro muže. To už dávno sice není pravda, ale je zaručené, že hodinky jsou skutečně honosnou ozdobou každého muže. Na ženy se ale samozřejmě v tomto směru také nezapomíná a mohou vybírat stejně jako muži z ohromného množství modelů.

Obrázky zdroj:

Vialuxe.com

Tags: , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz