Sklíčko vašich hodinek

Publikován dne 28. Led, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 2,312 shlédnutí

Jaký materiál y měl pokrývat pouzdro vašich jedinečných hodinek? Skrze co byste se mnohokrát denně měli dívat na to, kolik je právě hodin?

Použité sklo na vašich hodinkách je další charakteristikou kvality hodinkového pouzdra, takže je to taktéž něco, čemu byste při výběru měli věnovat pozornost. Sklíčko je zpravidla nejnamáhavější a tak jeho kvalita definuje morální životnost hodinek.

340378_9848

Typy sklíček:

Akrylátové sklíčko:

Vhodnou volnou pro méně náročného spotřebitele je právě akrylátové sklíčko, které se velmi snadno poškrábe. Používá se obvykle u těch nejlevnějších výrobků, či u věrných replik historických hodinek.

Hesalitové sklíčko:

Tyto o něco kvalitnější sklíčka se nazývají hyalitová. Jedná se o druh čirého plastu. Ten je vytvářen vysokotlakovým vstřikováním do formy a následně povrchově tvrzen. Je to v podstatě ten samý materiál, který se používá u brýlí. Pro hodinky vyžadující výrazněji konkávní sklíčka je to rozumný kompromis mezi vlastnostmi daného materiálu a výslednou cenou.

Minerální sklíčko:

Je výrazně tvrdší než jakýkoliv plastový materiál. Přesto není problém ho i při běžném užívání poškodit. U běžných hodinek s plochým sklem by mělo být minerální sklíčko standardem a obvykle tomu tak také je. Minerální konkávní sklo se využívá většinou jen u společenských hodinek, neboť se pravděpodobnost poškození výrazně zvyšuje.

Safírové sklíčko:

Je na vrcholu nabídky. Na hodinkách se s ním můžeme setkat v ploché podobě i v konkávní podobně. Čím je ale větší zakřivení, tím je výrobní cena sklíčka dražší a tedy i výsledná ceny hodinek vyšší.

Tato sklíčka mají přibližně 5x vyšší odolnost proti poškrábání, což v praxi znamená výrazně delší morální životnost vašich hodinek.

Safír je materiál na stupnici tvrdosti hned po diamantu, proto také hodinky s využitím tohoto sklíčka působí nevyslovitelně jinak.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz