Péče o hodinky

Péče o hodinky

Publikován dne 07. Led, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 1,941 shlédnutí

Pakliže patříte k těm šťastlivcům, co již našli šálek čaje v tom nepřeberném množství nabízených modelů, pak by vás asi jistě více než představování dalších a dalších značek a jednotlivých náramkových hodinek, potěšily pro změnu nějaké rady pro uživatele.

Věci, kterým byste měli věnovat pozornost.

Nevodotěsné hodinky: pohotové chování je na místě, pakliže se v hodinkách objeví voda, či se vám zamlží sklíčko. To je chvíle, která hlásá, abyste neodkladně dali hodinky zkontrolovat, neboť voda v hodinkách může zapříčinit korozi elektronických dílů v pouzdru.

Vodotěsné hodinky 5/10/15/20 barů: přestože vaše hodinky disponují funkcí vodotěsnosti, po namočení, užití jich ve vodě je pečlivě utřete a vysušte. Pokud je jich využíváte ve slané vodě, tak je nejprve opláchněte sladkou vodou a poté osušte. Předejdete tak možné korozi v pouzdře.

hodiZa předpokladu, že se sprchujete s hodinkami s vodotěsností 5 barů, či se koupete s hodinkami s vodotěsností 10, 15 nebo 20 barů, věnujte pozornost následujícímu:

Nepoužívejte tlačítka, pakliže jsou hodinky namydlené, či od šamponu.

Jestliže skutečně trváte na hlubinném potápění, využijte nabídky potápěčských hodinek.

Nárazy a vibrace: hodinky jsou zkonstruovány takovým způsobem, aby odolávaly nejrůznějším vlivům při běžném nošení. Přesto je třeba, a skutečně se vám to vyplatí, i když máte sebebytelnější hodinky, chovat se k nim s úctou a vyvarovat se nárazů, které by mohly poškodit jejich jemný mechanismus.

Teploty: Normální provozní rozsah běžných hodinek je od 5 do 35°C, což je teplota, do které se po většinu doby v roce vejdeme. Teploty přes 50°C nebo teploty pod – 10°C mohou způsobit nežádoucí „chování“ hodinek. Zpožďování, či krácení životnosti baterie hodinek. Chod hodinek by se automaticky měla navrátit spolu s normální teplotou.

Obrázky zdroj:

Sxc.hu

Tags: , , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz