Náramky, tahy, řemínky

Náramky, tahy, řemínky

Publikován dne 22. Led, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 5,069 shlédnutí

To tu ještě nebylo, Tisíce rad, ale stále nevíte, jaké pilíře udávají kvalitu náramku u náramkových hodinek.

Dle názvu bude zřejmě dominantní částí, tak se na to pojďme podívat, ať i v tomto máte jasno.dw0242_big

Náramky/tahy nebo řemínky jsou velmi důležitost součástí hodinek. Bez nich by to nebyly hodinky náramkové a těžko bychom je na našem zápěstí jakkoliv uchytili. Kvalita onoho pásku může do jisté míry změnit užitné hodnoty zakoupených hodinek.

V případě kovových náramků je potřeba si ověřit, zdalipak kvalita povrchové úpravy a materiál, který byl na výrobu použit, jsou shodné s pouzdrem hodinek. Častokrát je kovový tah u levnějších náramkových hodinek vyroben z ohýbaného nerezového plechu, který působí velmi lacině. A také je.

Oblíbené jsou takzvané bicolorové tahy, ale zaměříme li se na životnost, možná si trochu povzdychneme. Tyto bicolorové pásky kombinují nerez se zlacením, to má silnou tendenci se oprýsknout a setřít. Což není příliš šťastné.

Pakliže tedy volíte kovový tah, doporučuje se, aby byl vyroben z masivní nerezové oceli, bez jakékoliv povrchové úpravy – výjimkou je leštění, či broušení masivního materiálu nebo drahých kovů.

U řemínků je hlavní rozhodujícím faktorem kvalita použitého materiálu. Skutečně kvalitní pásky jsou vyrobeny z pravé kůže, obvykle v úpravě, která zaručuje odolnost proti vodě a je antialergická.

Levné řemínky mohou mít papírovou vnitřní výplň, která se při namočení rozpadne a ztrácí možnost plnit nadále svou funkci.

Oproti tomu kvalitnější a dražší řemínky bývají plněné koženou drtí, s kterou si řemínek zachová své vlastnosti také po vysušení.

the-51-30-pu_bigU některých hodinek jsou řemínky impregnovány, tím pádem voděodolné, ale pakliže počítáte s tím, že budete hodinky často využívat poblíž vody, ba dokonce ve vodě, je lepší zvolit speciální řemen, který je k tomuto užití přizpůsoben. Ten je vyráběn v několika úrovních, počínaje plastem, přes syntetickou pryž, hmoty na bázi polyuretanu, tkaná syntetická vlákna k vrcholu, kde panuje silikon a kaučuk.

Obrázky zdroj:

Hodinky.cz

Tags: , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

2 Odpovědi k “Náramky, tahy, řemínky”

 1. Valentiina

  27. Pro, 2012

  Fantastic goods from you, man. I have understand your stuff pruoives to and you’re just extremely excellent. I actually like what you have acquired here, really like what you’re saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I can’t wait to read far more from you. This is actually a great site.

 2. fotbollstrojora.emyspot

  25. Čer, 2017

  LouanneKi Everton UIKOmeriu
  LauriEhl Roma MillieMic
  CathernLt Paris Saint Germain Catharine
  JuliaWesl Barcelona RodgerLin
  BelleBlou Chile TamelaLan
  JacelynCu Danmark GailCramp
  KristianS Sverige EarthaWin
  BlairYtnr Sverige Sabinellf
  RaleighKi USA CindaChew
  MicaelaMe Los Angeles Galaxy Lawerence
  JamaalLas Bayern Munchen RosellaPt
  JanelleqB Bayern Munchen CalebWhit
  OtisSarge AC Milan MSPBlythe
  DorotheaF Juventus SenaidaHa
  BerryLafo Belgien SteffenWy

Zanech vzkaz