Materiál III. – Vzácné kovy, keramika, titan, platina

Materiál III. – Vzácné kovy, keramika, titan, platina

Publikován dne 19. Pro, 2009 od veronika v Nezařazené, Sportovní hodinky, Top Počet shlédnutí: 1,776 shlédnutí

148Ještě do třetice si povíme něco o materiálech, z kterých se hodinky vyrábí, o jejich výhodách a nevýhodách.

Další hojně používané materiály tedy jsou:

Drahé kovy

Drahé kovy se k výrobě hodinek využívají zejména u nejdražších modelů a to pro své vlastnosti.

Stříbro až tak v kurzu není, zlato se obvykle používá bíle, žluté, či růžové v ryzosti do osmnácti karátů. Zlato, které by bylo ryzejší je již příliš měkké.

Nejvhodnějším materiálem, tedy nejvýhodnějším, pro výrobu je platina v ryzosti 950 karátů (tisíc karátů je již ryzí platina, u 950 karátové platiny je obvykle zbylých padesát dílků ruthenium), neboť disponuje obrovským leskem a výhodnou tvrdostí.

Titan

Titan není až tak běžným materiálem, dalo by se to považovat spíše za experiment. Titan je velmi tvrdý a odolný, takže vlastnosti jsou více než vyhovující. Je oblíbený pro výrobu hodinek určených ke sportovním účelům.

27

Keramika

Využití keramiky je zatím také spíše jen experimentem. Ale výrobci hodinek z keramiky se ohání tvrzením, že keramika je nepoškrábatelná.

millenary-maseratiZkušenosti mluví o platině, jako o nejlepším materiálu. Lesk je skutečně oslňující a rozhodně by se jen tak nedal napodobit pochromováním, či něčím podobným. Další výhodou je, že tato krása je trvalá, neboť platina nepodléhá rychlé opotřebovanosti. Nevýhodou z toho vyplývající je ale její cena.

Sháníte-li například sportovní hodinky je vhodnější kupříkladu kartáčovaná ocel (již dříve zmíněná), která i když se poškrábe, není to moc vidět. Dalším „sportovním“ materiálem by mohl být titan, tan přežije vesměs vše.

obrázky zdroj:

lbsprague.cz

vagant.net

Tags: , , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz