Jaký strojek, aby to šlapalo?

Jaký strojek, aby to šlapalo?

Publikován dne 17. Pro, 2009 od veronika v Nezařazené, Top Počet shlédnutí: 2,483 shlédnutí

hodinky-aristokraciePřesnost je u hodinek něco, na čem nám záleží, ale nic na světě není bez chybné a proto i ty nejprvotřídnější hodinky se zpozdí.

S tím si nelamte hlavu, to je prostě realita a přistupujte k tomu jako k faktu, který vás nemůže vyvést z míry.

Quartzové hodinky se denně zpozdí o méně než půl vteřiny. Což je docela nepodstatný úsek. Tento interval byste mohli začít lehce pociťovat zhruba po měsíci.

Dobré mechanické se zpozdí zhruba o dvě vteřina za den.

Pokus vám skutečně záleží na precizní přesnosti, žádnými, byť sebelepšími, mechanickými hodinkami nenahradíte prvotřídní quartzový strojek.

Proč ale lidi stále mechanické hodinky tolik přitahují?

Pravdou je, že interval dvou vteřin pro nás nehraje až takovou roli. Mechanické hodinky, budeme-li o nich mluvit trochu nadneseně, mají svou duši. Respektive, to jak fungují, je skoro stejně neuvěřitelné, jako to, jak funguje lidské tělo. Jak spousta ozubených koleček může dohromady dát strojek hodinek? To zůstává mystériem. A možná právě to je na nich tak přitažlivé.

Pozor

U mechanických strojků je jedno malé úskalí, na které byste si měli dát pozor, než podstoupíte koupi. Levné mechanické hodinky, respektive s levným mechanickým strojkem, od pochybné manufaktury, či od milovníka hodinek, který jich sestrojuje pár ročně, nemusí být vždy tou nejlepší volbou. Výroba mechanických hodinek rozhodně není žádná legrace. Raději investujte a dopřejte si hodinky s kvalitním mechanickým strojkem.

Obrázky zdroj:

Royalreport.cz

Tags: , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz