Falzifikáty

Publikován dne 02. Úno, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 2,252 shlédnutí

Ročně se v plodném Švýcarsku vyrobí okolo 25-ti miliónů hodinek, ale odhad také říká, že v produktivní nezahálející Číně vyprodukují za stejnou dobu 40 milionů padělků.

Těmto padělkům obvykle nepodléhají milovníci hodinek, ty by na své pravé hodinky nedali dopustit a pakliže by nebyly finance, jednoduše by si počkali, popřípadě koupili hodinky levnější. Padělky tedy primárně nejsou o nedostatku financí. Pakliže jde skutečně o čas, tak ten sdělí výborně i levnější quartzové hodinky.

Kdo tedy tyto padělky kupuje?

twinsJelikož je známo, že nabídka je přímo vázána na poptávku a naopak, je zřejmé, že tyto hodinky, falzifikáty jdou na odbyt. Jejími hlavními odběrateli jsou potom ti, kteří chtějí pouze cíleně „vyvolat dojem“.  Nejde jim tedy vůbec o to, aby věděli, kolik je hodin, ani o tom, že skutečně s danou značkou sympatizují, či s daným modelem, provedením a podobně. Kupující padělku má konejšivý pocit, že ušetřil, neboť „ty samé“ hodinky je přeci zbytečné kupovat například za stonásobnou cenu.

Pakliže se o hodinky zajímáte, pravděpodobně poznáte, že nejde o originál, ale falzifikát.

Kdybyste je podrobněji zkoumali, zjistíte, že vše nefunguje tak jak má, ani vzhled není naprosto precizní, jednoduše jejich falešnost se dá i lidským okem kolikrát odhalit.

Ale i falzifikáty existují ve více kvalitativních stupních a k běžné identifikaci některých z „lepší řady“ je třeba hodinky i otevřít. Takovéto padělky ovšem nemají hodnotu, ani sběratelskou, ani citovou. Zbývá nám jen to ukazování času, které se v originálním provedení dalo pořídit za tutéž cenu, ovšem u jiného modelu.

Obrázky zdroj:

sxc.hu

Tags: , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Další zajímavé články:

Zanech vzkaz