Digitální či analogové potěšení?

Digitální či analogové potěšení?

Publikován dne 28. Pro, 2009 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 1,732 shlédnutí

530-dHledat argumenty na tuto otázku bude těžké a pravděpodobně to skončí remízou, neboť přeci, kdyby jedno bylo méně praktické, oblíbené a podobně, tak by skončilo porážkou, převálcované. Tak tomu není. Ale přece jen, nějaké to zamyšlení neuškodí.

Digitální hodinky jsou, velmi zjednodušeně řečeno, pohodlnou odnoží času. Při zkoumání času, který je vyloženě napsán, se skutečně neunavíte a ani k tomu nepotřebuje žádné speciální znalosti. Stačí ovládat čísla od nuly do devíti, pochopit princip čtvrt, půl, třičtvrtě a celé a nic vás již nepřekvapí. Kdyby se k tomuto problému postavil i ten největší skeptik, který si nedělá iluze o dnešním lidstvu, tak by jistě věřil tomu, že toto jsou schopni ovládnout téměř všichni.

Tedy výhoda číslo jedna a ta nejzřejmější výhoda obecně, co se týče digitálních hodinek je pohodlnost.

Analogové zračení času je ale jistá elegance. Hodinky se nemusí honosit již ničím jiným a budou tou krásně, něžně vkusnou klasikou.

Co je ovšem problémem analogových hodinek je, naučit se je číst. Pokud tedy uvažujeme období první třídy na základní škole, či možná ještě dříve, období mateřské školky. Čtení z těchto hodinek nejde tak hravě, jako z hodinek digitálních, ale to jim možná přidá na atraktivnosti, neboť jsou záhadné.

dw0091-dDalší výhodou digitálních hodinek je, že obvykle disponují výrazně více funkcemi, nežli hodinky analogové. Většina funkcí se totiž lépe zavede do „elektricko-technického“ celku, než kamkoliv jinam.

Jasnou neutuchající výhodou hodinek analogových je prostě jejich design. To že ani jednoduchost a komfortnost digitálních hodinek je nepřeválcovala, je jasným znamením, že většina z nás má silnější estetické cítění, které převažuje nad touhou po pohodlí.

Umíte si snad někdo představit kapesní hodinky v digitální podobě? To by bylo ostuda.

Obrázky zdroj:

hodinky.cz

Tags: , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz