Aby hodinkám dobře bylo

Aby hodinkám dobře bylo

Publikován dne 25. Úno, 2010 od veronika v Nezařazené Počet shlédnutí: 3,521 shlédnutí

26210-3_bigOdvděčte své hodinky pohodlím..

Není výjimkou, když se na poli šperků, módy a doplňků objevuje luxusní, kvalitní kožené zboží. Je tomu dokonce velmi často. Je ovšem netradiční, když se tomuto odvětví věnuje některý z výrobců výhradně a ještě větší netradičnosti tento případ dosahuje tehdy, jsou li na tomto poli poráženi i ti nejslavnější tvůrci. Ale stává se to. Jednou z těchto značek, které se to daří a to velmi úspěšně, již několik desítek let a která je ne bezdůvodně považována za špičku v tvorbě koženého zboží, je FRIEDRICH LEDERWAREN.

Kde se vzala, tu se vzala..

Jako dítě se Joseph Friedrich v roce 1925 dostává do obchodu svého strýce. Ten se živí prodejem koženého zboží. Právě tady se malý Joseph Friedrich setkává poprvé s kůží, jako tvůrčím materiálem a dostává první lekce o způsobu práce s kůží. Když v roce 1949, chvíli po druhé světové válce, Joseph přebírá obchod od svého starého strýce, má jasnou představu o tom, jak s ním naložit.

Firma byla okamžitě přesunuta do oblasti nedaleko města Norimberk. Pracuje v ní pět stálých pracovníků a dále tři obchodní zástupce. Přicházejí nové a nové zakázky, další příležitosti. V padesátých letech přišla dlouho očekávaná chvíle a podařilo se získat prvního skutečně velkého klienta a hned ze zámoří. Tím nebyl nikdo jiný než známá společnost Schikedanz, kterou spíše znáte pod inovovaných názvem Quelle. Společnost Josepha Friedricha začala velmi rychle sílit a brzy její výrobky začaly objevovat také světové výrobci brýlí, hodinek, šperků a dalších doplňků. Svět objevil zajímavé kožené výrobky, které má na svědomí Joseph Friedrich.

Obrázky zdroj:

hodinky.cz

Tags: , , ,


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...


Přečtěte si také:

Zanech vzkaz